Golf s pridihom brona

Fotografija: ni podpisa
ni podpisa

Iz Španije se iz Sredozemskih iger zadovoljni vračajo slovenski igralci golfa. V Tarragoni sta po štirih krogih turnirja na zmagovalne stopničke, za posamične uvrstitve, stopila,
21-letna Ana Belac, študentka ameriške univerze Duke. Čeprav turnirja ni začela obetavno, je bila po štirih dnevih, s skupno dvema udarcema pod parom igrišča, tretja. Bronasti je tudi 21-letni Žan Luka Štirn, študent ameriške univerze Arkansas, ki je bil s šestimi udarci pod parom igrišča, po štirih turnirjih, tretji. Za srebro je imel udarec preveč, medtem, ko je sredozemski prvak, Španec Mario Galiano Aguilar, bil prav za vse neulovljiv. Zmagal je prepričljivo, s 16 udarci pod parom igrišča.

Ekipa deklet ; Ana Belac, Vida Obersnel in Pia Banik, si je priigrala tretje mesto in medalje. Posamično je bila Obersnelova 5, Babnikova pa 14. Ekipa fantov je bila četrta. Njeni člani, Štirn je bronasti, Kristijan Vojteh Burkelca je bil 19, Luka Naglič pa 22 na turnirju 36 mladih golfistov.

Fotografija osebe Slovenia Olympic Team.