Bujakova deveta v Franciji

Fotografija: ni podpisa
ni podpisa

V Bretaniji se te dni odvija kolesarski teden. Gp De Plouay je prireditev, kjer se poleg moške in ženske world tour dirke odvijajo tudi rekreativne dirke za ostale kategorije tako na cesti kot na velodromu. Na prireditvi pa organizator svoj prostor namenil tudi starodobnikom s kolesi in z motorji.

ni podpisa
ni podpisa

V Plouayu, ki je že v letu 2000 gostil svetovno prvenstvo, je danes ob pravem vzdušju simpatizerjev kolesarstva ženska elita startala 125 km dirko World Toura-Gp de Plouay. Pred dvemi leti je Eugenia Bujak ravno tu slavila prvo zmago v World Touru, Gp de Plouay je dirka na kateri so članice ekipe zadnji dve leti posegale po odličnih uvrstitvah.

ni podpisa
ni podpisa

Danes je bila Švedinja Hanna Nilsson ena najbolj aktivnih kolesark, sama dirka je bila v zadnjem krogu selektivna, članice ekipe Btc City Ljubljana so se držale v ospredju, na zadnji vzpon pa je v skupini 15 kolesark ostala Bujakova in si privozila 9.mesto. Zmagala je Amy Pieters, predstavnica Boels Dolmansa. V drugi skupini je Iakovenkova zasedla 19.mesto, Batagelj in Nilsson sta dirko končali na 32.in 38.mestu, Ursa Pintar je bila 38. in Urška Žigart 64.